Kraty pomostowe

Kraty pomostowe

Kraty pomostowe stalowe Krakmat

Jesteśmy dystrybutorem znanych w całej Polsce krat pomostowych stalowych, największego na rynku producenta – firmy Mostostal. W naszej ofercie posiadamy zarówno kraty pomostowe standardowe jak i antypoślizgowe. Można je stosować jako samodzielny produkt lub jako element większej wycieraczki systemowej. Łatwość montażu, trwałość i solidna jakość wykonania jako główne atuty tego produktu sprawiają, że jest on coraz powszechniej stosowany wszędzie tam gdzie jest duże natężenie ruchu pieszego i istnieją większe wymagania dotyczące bezpieczeństwa ludzi. Kratownice znajdują zastosowanie zarówno na zewnątrz budynków, przed wejściem jak i wewnątrz – w budynkach publicznych (typu sklepy, szkoły, itp.) i przemysłowych (np warsztaty, fabryki, itp.).

Kraty pomostowe – specyfikacja i zastosowanie

Krata stalowa ocynkowana standardowa jest to bardzo trwała wycieraczka o zagęszczonym rozstawie płaskowników. Rozmiar oczka wynosi 33mm x 11mm . Zmniejszenie oczka kraty lub wykorzystanie płaskownika antypoślizgowego pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa poruszania się po kratach w warunkach wzmożonego ruchu pieszego. Zastosowanie tego typu kratownic ma miejsce głównie w obiektach użytku publicznego, takich jak galerie handlowe czy osiedla mieszkalne, głównie jako wycieraczka systemowe zewnętrzna (strefa 1).

Kraty pomostowe antypoślizgowe to również kraty przeznaczone jako uzupełnienie wycieraczki w strefie 1, lecz dodatkowo zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo dla użytkowników. Mogą być stosowane również w pomieszczeniach, gdzie istnieje możliwość wycieku śliskich substancji np. w warsztatach samochodowych. Ponadto kraty te doskonale zdają egzamin w okresie zimowym, jako wycieraczki które minimalizują ryzyko wywrócenia się użytkowników, na skutek oblodzenia lub śniegu, przed wejściem do budynku. Podwyższone bezpieczeństwo zapewnia odpowiednia struktura ząbkowana krawędzi krat a także dodatkowe listwy antypoślizgowe.

krata-stalowa
krata-stalowa-antyposlizgowa-z-listwa
krata-stalowa-antyposlizgowa01
krata-stalowa-antyposlizgowa
krata-stalowa-podestowa02
krata-stalowa-podestowa

Podestowe kraty pomostowe

Dodatkowo jeżeli zachodzi konieczność zastosowania krat w pozycji przechylonej, np. na podestach lub podjazdach, w naszej ofercie znajdą Państwo kraty stalowe antypoślizgowe ze specjalną wbudowaną listwą przeciwpoślizgową zwiększającą te właściwości.

Zapraszamy w związku z tym do kontaktu z naszą firmą oraz do pełnej satysfakcji współpracy. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie ale zamówienia realizujemy na terenie całej Polski.